۵۵ سال حبس برای 3 زن بخاطر كشف حجاب

یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز كه بخاطر كشف حجاب بازداشت و در زندان قرچک ورامین هستند، با حكم دادگاه انقلاب اسلامی در مجموع به ۵۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند. حکم این افراد روز چهارشنبه از سوی دادگاه انقلاب٬ ابلاغ شده است. «تشویق و فراهم نمودن موجبات...
تاریخ انتشار: پنجشنبه، ١٠ مرداد ٩٨


یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز كه بخاطر كشف حجاب بازداشت و در زندان قرچک ورامین هستند، با حكم دادگاه انقلاب اسلامی در مجموع به ۵۵ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

حکم این افراد روز چهارشنبه از سوی دادگاه انقلاب٬ ابلاغ شده است. «تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا» از جمله اتهامات این سه زن اعلام شده است. این افراد پیش از دستگیری ویدئویی منتشر کرده بودند که در مترو بدون روسری به زنان گل می‌دادند. کیفرخواست این سه فعال مدنی تیرماه امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به آنها ابلاغ شده بود. بر اساس رای شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب٬ یاسمن آریانی، منیره عربشاهی و مژگان کشاورز هرکدام به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی» به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. این سه فعال مدنی بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری و از بابت اتهام «تشویق و فراهم نمودن موجبات فساد و فحشا» به ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند. علاوه بر این اتهامات٬ مژگان کشاورز از بابت اتهام «توهین به مقدسات» نیز به هفت سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است. در صورت قطعی شدن این حکم و با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی٬ مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس تعزیری در خصوص هر یک از متهمان قابل اجرا خواهد بود.

در همین حال، رسانه‌های داخلی از تشدید محدودیت‌ها در مورد حجاب در زمینه‌های گوناگون خبر داده‌اند. از جمله این اقدامات، «ارشاد بی‌حجابان و بدحجابان» در مترو، برخورد با عرضه «مانتوهای جلوباز، شیشه‌ای و مانتوهای حریر و توری» و ادامه ارسال پیامک «کشف حجاب» به شهروندان است. به‌گزارش خبرگزاری فارس، فرنوش نوبخت، مدیرعامل مترو تهران، روز چهارشنبه، از برنامه‌ریزی برای «ارشاد بی‌حجابان و بدحجابان» در مترو خبر داد و گفت: «در آینده‌ای نزدیک شاهد بهتر شدن روند حجاب در مترو خواهیم بود.»

حکم «۳۰ سال زندان» امیر سالار داوودی تایید شد

مصطفی تُرک همدانی، وکیل دادگستری در تهران، با انتشار توئیتی، از اجرای حکم قطعی ۱۵ سال زندان برای «امیرسالار داوودی» خبر داد. امیرسالار داوودی که خود وکیل دادگستری است، پاییز گذشته به اتهام تبلیغ علیه نظام، توهین به مقامات حکومتی و تشکیل یک کانال تلگرامی، از سوی دادگاه انقلاب، جمعا به ۳۰ سال زندان محکوم شد که ۱۵ سال آن قابل اجراست. همدانی در توئیتش نوشت که روز چهارشنبه مطلع شد که حکم ۳۰ سال زندانِ امیر سالار داوودی از سوی دادگاه تایید شده است.

بهارنیوز

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...) سایر خبرهای داغفصل سوم «بچه مهندس» در چه مرحله‌ای است؟قلیچ: خریدهای جدید در حد نیروی زمینی هستند!/ چیز فنی خاصی در کالدرون ندیده ام23 مرداد؛ آخرین مهلت پزشکان برای ثبت نام کارتخوان + جزییات مجوز بازی نادری برای پرسپولیس تمدید شدروحانی لایحه ساماندهی صندوق‌های قرض الحسنه را به مجلس ارسال کردعکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 98.05.09/خطيرِخطیر! مدل موی عجیب و غریب ستاره سابق فوتبال کلمبیا /عکسسقوط مرگبار هواپیما ۵ نظامی را به کام مرگ فرستاد تعداد جان باختگان گرما از قربانیان حملات داعش بیشتر بوده است ! دور دوم مناظره نامزدهای دموکرات ریاست جمهوری آمریکا / سندرز: ترامپ نژادپرست و جنسیت زده است / او به صورت بیمارگونه ای دروغگو استسیگنال‌های گفتاری مغز خواندنی می‌شوند ماجرای عکس خبرساز جواد خیابانی و تایید «جوک»ها توسط خودش!سایر خبرهای داغ

سمینار بزرگ زبان با اجرای حسن ریوندی

به همین راحتی به رویاهای خود برسید

آیا می دانید خروج سخت مدفوع خشک باعث ...

می دانید قد چقدر در جذابیتان موثر است؟

تجربه سفری فوق العاده با خانواده

امسال تابستون کجا بریم؟

به همین راحتی ویزای کانادا را دریافت کنید

کسب درآمد پر سود با دستگاه جوجه کشی!!

نگران مکالماتتان در سفر حج نباشید

اتوماسیون اداری

زبان انگلیسی را کاربردی یاد بگیرید

درمان افسردگی یک بار برای همیشه