روحانی لایحه ساماندهی صندوق‌های قرض الحسنه را به مجلس ارسال کرد

لایحه اصلاح ماده (۱۴) قانون برنامه ششم توسعه درخصوص ساماندهی نحوه فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه، پس از تصویب در هیئت دولت، از سوی رییس جمهوری برای طی مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری امروز- چهارشنبه- لایحه اصلاح ماده...
تاریخ انتشار: چهارشنبه، ٩ مرداد ٩٨


لایحه اصلاح ماده (۱۴) قانون برنامه ششم توسعه درخصوص ساماندهی نحوه فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه، پس از تصویب در هیئت دولت، از سوی رییس جمهوری برای طی مراحل قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری امروز- چهارشنبه- لایحه اصلاح ماده (۱۴) قانون برنامه ششم توسعه درخصوص نحوه فعالیت صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای و صندوق‌های قرض‌الحسنه زیر نظر سازمان اقتصاد اسلامی را که به پیشنهاد بانک مرکزی و به منظور جلوگیری از سوء‌استفاده سودجویان از اعتماد و اموال‌عمومی در جلسه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ دولت به تصویب رسید جهت طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

مطابق این تصمیم، صندوق‌های قرض‌الحسنه تک‌شعبه‌ای با جذب منابع سالانه تا ۳۰ میلیارد ریال و نیز صندوق‌های قرض‌الحسنه زیرنظر سازمان اقتصاد اسلامی در تمامی مراحل تأسیس، اعطای مجوز، نظارت بر فعالیت، تغییرات ثبتی، بازسازی، ادغام، انحلال و تصفیه، مشمول نظارت و اخذ مجوز از بانک مرکزی هستند.

بر همین اساس، این اقدام به منظور رفع مغایرت موجود میان قوانین احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و برنامه ششم توسعه صورت گرفت.

براساس این گزارش، مطابق قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، تأسیس، ثبت، فعالیت و انحلال کلیه نهادهای پولی و اعتباری از جمله صندوق‌های قرض‌الحسنه با اخذ مجوز از بانک مرکزی و به موجب مقررات مصوب شورای پول و اعتبار امکان‌پذیر است در حالی که به موجب قانون برنامه ششم توسعه، صندوق‌های قرض‌الحسنه مربوط از اقدامات نظارتی بانک مرکزی مستثنی شده‌اند.

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...) سایر خبرهای داغ زمان پخش مجموعه محکومین مشخص شدحماس: ایران در تمامی زمینه‌ها به گروه‌های مقاومت فلسطین کمک می‌کند افزایش قیمت رسمی ۴ خودرو چاقوکشی روی پدر و مادر در شهرریواشنگتن: از ۶۰ کشور برای مشارکت در حمایت از امنیت دریانوردی دعوت شده استدرخشان: کنار گذاشتن بازیکنان از پرسپولیس به این شکل درست نبود/ ویلموتس مرا امیدوار کردآقای فتاح! دفتر احمدی نژاد هم متعلق به بنیادمستضعفان است حذف صفر از پول ملی، بدون اصلاحات ساختاری بی‌فایده استتمام سازهای ابداعی محمدرضا شجریان (+تصاویر)فرزندان والدین با سن بالاتر، آرام‌تر هستندگزارشی از فشارهای پیدا و پنهان علیه شخصیت های محبوب و مرجع در صدا و سیمااز بارش پراکنده تا خیزیش گرد و خاک؛ آخرین وضعیت جوی کشورسایر خبرهای داغ

ازدرآمدبالای خانه های بازی چیزی شنیده اید؟

پیشنهادهایی استثنایی برای یک سفر عاشقانه

زندگی زناشویی‌تان را از یکنواختی درآورید

کشیده کردن پاها به اندازه‌ای چشمگیر

برنامه هاتو با تلفن همراه مدیریت کن

تور بلیط باکو،هر هفته دوشنبه،پنجشنبه

آیا می خواهید به کانادا مهاجرت کنید

سیم کارت های رند ارزان

کفش و پوشاک حرفه ایی کوهنوردی

مشهد،کیش با مناسب ترین قیمت

ارزانترین بلیط های لحظه آخری

به همین راحتی به رویاهای خود برسید